OPTİMUM İSTANBUL

Anadolu Yakası’nın merkezinde İstanbul’un her yerinden kolayca ulaşılabilen ve en hareketli ilçelerinden birisi olan Göztepe E-5 karayolu üzerinden bulunan Optimum Outlet, 2008 yılında outlet konseptini şehrin merkezine getirerek, rakipleri arasında fark yaratmıştır.

Avrupa’nın ve Türkiye’nin En İyi Outlet ödüllerini alan Optimum, çağdaş ve sıcak mekanları ile sosyal kent yaşamını yeniden yorumlayarak yılda yaklaşık 13 milyona ulaşan ziyaretçisinin alışveriş alışkanlıklarını da değiştirmektedir. Ziyaretçilerine sınırsız alışveriş ve eğlence olanağı sunan Optimum, alışverişin yaşam şekline dönüştüğü bir sosyal ortam da yaratmaktadır. Modern sinemaları, 541 m2’lik Anadolu yakasının ilk ve tek gerçek buz pateni pisti, 5D sineması, çocuk oyun alanları ile ziyaretçilerine mutlu ve eğlenceli anlar yaşatarak alışveriş keyiflerine ayrıcalık katmaktadır.

Tamamı gün ışığı alan 1.500 kişi oturma kapasiteli yerli ve yabancı markalardan oluşan food court alanında Optimum ziyaretçileri, değişik lezzetleri tadabilmekte ve açık hava terasları ile de keyifli anlar yaşayabilmektedirler.

 

Ödüller:

ICSC (Shopping Centers & Retailers Association)
2010 Avrupa'nın En İyi Alışveriş Merkezi Ödülü / Özel Outlet Kategorisinde

AMPD (Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği)
2010 Türkiye’nin En İyi Alışveriş Merkezi Ödülü

Proje Detayları

KONUM

İstanbul, Türkiye

GLA

41.500 m²

MAĞAZALAR

156 Mağaza

AÇILIŞ TARİHİ

Kasım, 2008

HARİTA