RönesansBiz Küçükyalı Ofis projesi Türkiye’nin ve Avrupa’nın ilk Leed Platinum sertifikası’na sahip kampüs projesi olma başarısını gösterdi.

Rönesans Gayrimenkul Yatırım’ın doğayla dost mimari tasarım ve mühendislik anlayışıyla geliştirdiği projelere bir yenisi daha ekleyerek İstanbul Küçükyalı’da gerçekleştirdiği A+ sınıfı ofis projesiyle Türkiye’nin ilk Leed Platinum sertifikasına sahip kampüs projesi olma özelliğini kazandı.

Amerikan Yeşil Binalar Konseyi (USGBC) tarafından yeşil bina standartlarına sahip yapılara verilen en yüksek seviyedeki sertifika olan Leed Platinum arazi seçimi, inşaat süreci, projenin sunduğu yaşam kalitesi, kullanılan malzemeler ve enerji tasarrufu gibi birçok kriteri belirliyor.

Rönesans Gayrimenkul Yatırım tarafından 2014 son çeyreğinde yapımı tamamlanan ofis projesi arazi seçiminden başlayan sürdürülebilirlik anlayışıyla sosyal ve çevresel faydaların arttırılmasına yönelik tasarlandı. 48.000 m² kiralanabilir alana sahip ofis kampüsünün hemen yanı başında, yine Gold seviyesindeki sertifikasıyla Türkiye’nin ilk LEED sertifikalı okul yapısı olan TED Rönesans Koleji ile yapımı devam eden 5 yıldızlı bir otel ve alışveriş merkezi bulunuyor.

RÖNESANSBİZ KÜÇÜKYALI’DA MAKSİMUM VERİMLİLİK

Küçükyalı’da E-5 üzerinde yer alan RönesansBiz Küçükyalı projesi, A+ sınıfı standardında üç ofis binasından oluşuyor. Küçükyalı metro durağına 500 metre mesafede yer alan RönesansBiz Küçükyalı; ulaşım kolaylığı, modern mimarisi ve çevreye duyarlı tasarımıyla öne çıkıyor.

Projede vitrifiye seçimi ve akıllı peyzaj tasarımı sayesinde geleneksel binalara kıyasla elde edilen %43’lük su tasarrufu sağlanırken yüksek verimli elektro-mekanik cihaz seçimleri, otomasyon sistemleri ve enerji verimli aydınlatma armatürleri sayesinde %38 oranında enerji verimliliği sağlanıyor.

BOSCH VE TURKCELL’E BİNA AÇILIŞINDA %100 DOLULUK ORANIYLA KİRALANDI

RönesansBiz Küçükyalı her kattan adalar manzarası gören konumu, iç bahçeleri ve çevre düzenlemesiyle çalışanların da verimliliğini arttıran bir kampüs ofis anlayışıyla oluşturulan yerleşke, bina açılışında %100 doluluk oranıyla kiralanmış olarak hayata geçirilmiş. Bu özel ofis kampüsün kiracıları merkezini taşıyan Bosch ve Turkcell olarak belirlenmiş oldu.

YEŞİL BİNA’DA RÖNESANS GAYRİMENKUL İLKLERİN BAŞINI ÇEKİYOR

RönesansBiz Küçükyalı ile en yüksek seviyedeki sertifika olan Türkiye’deki ilk Leed Platinum Kampüs Yapısı sertifikasını almaya hak kazanan Rönesans, Kozyatağı – Ataşehir’de gerçekleştirdiği 185 metre uzunluğundaki 44 katlı Tower ofis binası ile de 2014 Eylül ayında Türkiye’nin ilk Leed Platinum Sertifikalı Kulesi olma özelliğini kazanmıştı. Aynı zamanda, Şubat 2013’te açılışını takip eden 6 ay içinde %100 doluluk oranına ulaşan ve uluslararası kiracılara ev sahipliği yapan RönesansBiz Mecidiyeköy Ofis Projesi de Leed Gold Sertifikası sahibi olmuştu.


DİĞER HABERLER