Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi / Samsun, Türkiye

Rönesans Holding bünyesinde faaliyet gösteren Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş, Samsun’da yeni AVM Markası Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezini 28 Mart Perşembe günü gösterişli bir törenle açtı.

Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi, sadece Samsun’un değil, tüm Orta Karadeniz Bölgesi’nin ticari ve sosyal hayatına yön vererek, alışveriş dışında da şehir ve bölge sakinlerinin sosyal ihtiyaçlarına da cevap vermek üzere kurgulandı. Piazza AVM, 140.000 metrekarelik inşaat ve 63.500m2 kiralanabilir alanıyla Karadeniz Bölgesi’nin en büyük AVM yatırımı olarak dikkat çekiyor.

Yerli, yabancı toplamda 160 markaya ev sahipliği yapan Piazza AVM ile Media Markt, 5M Migros, Zara, H&M, Decathlon, Cinemaximum, Lacoste, Yargıcı, Starbucks, Big Chef’s, Cook Shop gibi sektörünün lider markaları ilk kez Samsun’a geldi.1500 m2 ile Samsun’un en büyük halka açık terasına sahip olan Piazza AVM, 2500 kişiye istihdam sağlayacak.

Mimarisini Tabanlıoğlu Mimarlık’ın üstlendiği Piazza AVM, Ulus ve Çarşamba Caddeleri arasında, havaalanını kent merkezine bağlayan Atatürk Caddesi üzerinde, 34,000 m2 arazi üzerine kuruldu. 

Piazza AVM beraberinde yapılmakta olan ve bölgedeki konaklama için eşsiz bir seçenek sunan 5 yıldızlı, 164 odalı otelin inşaatı ise 2013 Mayıs ayında tamamlanacak.DİĞER HABERLER