Portföy

İSTANBUL OPTIMUM PREMIUM OUTLET

İstanbul Anadolu Yakası’nın merkezinde yer alan, şehrin her yerinden kolayca ulaşılabilen E-5 karayolu üzerinde bulunan İstanbul Optimum Premium Outlet, 2008 yılında outlet konseptini şehrin merkezine getirerek, rakipleri arasında fark yaratmıştır.

Alışveriş Merkezi

Konum:

İstanbul, Türkiye

BKA:

41.500 m²

Mağaza Sayısı:

152

Açılış Tarihi:

Kasım, 2008

Avrupa’nın ve Türkiye’nin En İyi Outleti ödüllerini alan İstanbul Optimum Premium Outlet, çağdaş ve sıcak mekânları ile sosyal kent yaşamını yeniden yorumlayarak yılda yaklaşık 13 milyona ulaşan ziyaretçisinin alışveriş alışkanlıklarını da değiştirmektedir. Ziyaretçilerine sınırsız alışveriş ve eğlence olanağı sunan Optimum, alışverişin yaşam şekline dönüştüğü bir sosyal ortam da yaratmaktadır. Modern sinemaları, 541 m2’lik Anadolu yakasının ilk ve tek gerçek buz pateni pisti, 5D sineması, çocuk oyun alanları ile ziyaretçilerine mutlu ve eğlenceli anlar yaşatarak alışveriş keyiflerine ayrıcalık katmaktadır.

Tamamı gün ışığı alan 1.500 kişi oturma kapasiteli yerli ve yabancı markalardan oluşan food court alanında Optimum ziyaretçileri, değişik lezzetleri tadabilmekte ve açık hava terasları ile de keyifli anlar yaşayabilmektedirler.

Ödül/Sertifika:

2019 BREEAM In-Use “Olağanüstü Başarı Ödülü”
2020 TSE COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi
ICSC (Shopping Centers & Retailers Association)
2010 Avrupa’nın En İyi Alışveriş Merkezi Ödülü / Özel Outlet Kategorisi
AMPD (Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği)
2010 Türkiye’nin En İyi Alışveriş Merkezi Ödülü


DİĞER PROJELER