Portföy

SAMSUN PIAZZA

Avrupa’nın En İyi Alışveriş Merkezleri Yarışması’nda Onur Ödülü’ne layık görülen Samsun Piazza açıldığı 2013 yılından bu yana Karadeniz bölgesinin en büyük alışveriş merkezi olarak yılda ortalama 13 milyon ziyaretçiyi ağırlamaktadır.

Alışveriş Merkezi - Otel

Konum:

Samsun, Türkiye

BKA:

65.000 m²

Mağaza Sayısı:

160

Açılış Tarihi:

Mart, 2013

Rönesans Gayrimenkul’ün Piazza markalı alışveriş ve yaşam merkezlerinin ilk halkası olan Piazza Samsun Alışveriş ve Yaşam Merkezi; Mart 2013’te kapılarını ziyaretçilerine açmıştır. 140.000 m²’lik inşaat ve 65.000 m²’lik kiralanabilir alanıyla Karadeniz Bölgesi’nin en büyük AVM yatırımı olan Piazza, sadece Samsun’un değil, tüm Orta Karadeniz bölgesinin ticari ve sosyal hayatına yön vermektedir.

Yerli, yabancı toplamda 160 markaya ev sahipliği yapan Piazza ile Media Markt, 5M Migros, Zara, H&M, Decathlon, Cinemaximum, Lacoste, Yargıcı, Starbucks, Tommy Hilfiger, Cook Shop, Macfit gibi sektörünün lider markaları ilk kez Samsun’a gelmiştir. Bünyesinde çocuk etkinlik alanları da bulunduran Piazza’nın 1.500 m²’lik terası, Samsun’un en büyük halka açık terasıdır.

Mimarisini Tabanlıoğlu Mimarlık’ın üstlendiği Piazza, Ulus ve Çarşamba Caddeleri arasında, havaalanını kent merkezine bağlayan Atatürk Caddesi üzerinde, 34.000 m²’lik arazi üzerine kurulmuştur.

Piazza, aynı zamanda bölgedeki konaklama için eşsiz bir seçenek sunan 5 yıldızlı ve 164 odalı Anemon oteli ile birlikte karma kullanımlı bir proje olarak planlanmıştır.

Samsun ve tüm Karadeniz bölgesini çekim merkezi haline getirmeyi amaçlayan Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi; Rusya, Ukrayna ve Gürcistan’ın Karadeniz kıyılarını da içine alan bir bölgeye hitap etmektedir.

Ödül/Sertifika:

2020 TSE COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi
2019 BREEAM In-Use “Olağanüstü Başarı Ödülü”
AYD – 2019 Alışveriş Merkezleri Hizmet Başarı Ödülü
ICSC (International Council of Shopping Centers)
2014 yılı Onur Ödülü (Büyük AVM kategorisi)

Sertifikalar:

Sürdürülebilir İşletme ve Sürdürülebilir Yönetim Sertifikası / “Outstanding” BREEAM In-UseDİĞER PROJELER