Portföy

SAMSUN PIAZZA

Alışveriş Merkezi

Konum:

Samsun, Türkiye

BKA:

65.000 m²

Mağaza Sayısı:

159

Açılış Tarihi:

Mart, 2013

Rönesans Gayrimenkul’ün Piazza markalı alışveriş ve yaşam merkezlerinin ilk halkası olan Piazza Samsun Alışveriş ve Yaşam Merkezi; Mart 2013’te kapılarını ziyaretçilerine açmıştır. 140.000 m²’lik inşaat ve 65.000 m²’lik kiralanabilir alanıyla Karadeniz Bölgesi’nin en büyük AVM yatırımı olan Piazza, sadece Samsun’un değil, tüm Orta Karadeniz bölgesinin ticari ve sosyal hayatına yön vermektedir.

Yerli, yabancı toplamda 159 markaya ev sahipliği yapan Piazza ile Media Markt, 5M Migros, Zara, H&M, Decathlon, Cinemaximum, Lacoste, Yargıcı, Starbucks, Tommy Hilfiger, Cook Shop, Macfit gibi sektörünün lider markaları ilk kez Samsun’a gelmiştir. Bünyesinde çocuk etkinlik alanları da bulunduran Piazza’nın 1.500 m²’lik terası, Samsun’un en büyük halka açık terasıdır.

Mimarisini Tabanlıoğlu Mimarlık’ın üstlendiği Piazza, Ulus ve Çarşamba Caddeleri arasında, havaalanını kent merkezine bağlayan Atatürk Caddesi üzerinde, 34.000 m²’lik arazi üzerine kurulmuştur.

Piazza, aynı zamanda bölgedeki konaklama için eşsiz bir seçenek sunan 5 yıldızlı ve 164 odalı Anemon oteli ile birlikte karma kullanımlı bir proje olarak planlanmıştır.

Samsun ve tüm Karadeniz bölgesini çekim merkezi haline getirmeyi amaçlayan Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi; Rusya, Ukrayna ve Gürcistan’ın Karadeniz kıyılarını da içine alan bir bölgeye hitap etmektedir.

Ödül/Sertifika:

2020 TSE COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi
AYD – 2019 Alışveriş Merkezleri Hizmet Başarı Ödülü
ICSC (International Council of Shopping Centers) 2014 yılı Onur Ödülü (Büyük AVM kategorisi)DİĞER PROJELER