Hilltown Alışveriş Merkezi 27 Ekim Cuma günü Küçükyalı’da açılıyor

Alışveriş ve eğlence kasabası konseptine sahip Hilltown Alışveriş Merkezi Anadolu Yakası’nın yeni cazibe merkezi olacak

7 farklı şehirde Optimum, Piazza ve Kozzy markalı 8 alışveriş merkezi ile hizmet veren Rönesans Gayrimenkul’ün, Küçükyalı’da yeni trendleri içinde barındıran mimari anlayışla inşa ettiği ve ziyaretçilerine farklı bir deneyim sunacağı dördüncü jenerasyon alışveriş merkezi Hilltown, 27 Ekim Cuma günü kapılarını açıyor.

Sahip olduğu marka karması, Adalar manzarasına karşı konumlanan restoranları, alışveriş caddeleri, neoklasik mimari yapısı, kolay ulaşılabilir lokasyonu ve geniş eğlence alanlarıyla Anadolu Yakası’nın yeni cazibe merkezi olması beklenen Hilltown, 27 Ekim Cuma günü ziyaretçilerini ağırlamaya başlayacak.

Yeni bir alışveriş deneyimi

İstanbul’un yoğun temposunda yaşayan metropol insanının nefes alabileceği alışveriş ve eğlence kasabası konsepti hedeflenerek tasarlanan Hilltown, adını mimari özellikler ile birlikte küçük bir şehri andırması sonucunda aldı. 250 milyon Euro yatırım değerine sahip Hilltown’un konsept mimarisi Amerikalı mimarlık ofisi Elkus Manfredi Architects imzası taşıyor. 63 bin metrekare kiralanabilir alanı ve yaklaşık 2 bin metrekare eğlence alanı olan Hilltown’da 200 mağaza, 9 sinema salonu, 40 cafe/restoran ve 2 bin 400 araçlık otopark bulunuyor.

Rönesans’ın bugüne kadar yaptığı tüm projeleri zamanında ve eksiksiz bir şekilde faaliyete geçirdiğini belirten Rönesans Gayrimenkul Genel Müdürü Hasan Şimşek, “Hilltown projemizi de söz verdiğimiz tarihte, 27 Ekim’de açacağız. İlk defa açık alanı bu denli fazla bir AVM yaptık. Yeme içme alanlarına daha fazla yer verdik” dedi.

Şehrin içinde yeni bir şehir

Hilltown’da açık ve kapalı alanların entegre edildiğine değinen Hasan Şimşek, “Cadde ve sokaklarıyla insanların sosyalleşeceği, rahatça vakit geçireceği alan yarattık. Yeme – içme ve eğlence alanları ile dikkat çeken bir proje yaptık. Hilltown, İstanbul’da insanlara farklı deneyimler sunan keyifli bir nokta olacak” diye konuştu.

Çocuklar için Danimarka’dan özel oyun alanları getirildi

Hilltown’da çocuklar için yaklaşık 1600 metrekare açık oyun alanı yer alıyor. Ücretsiz bir şekilde kullanılabilen bu alanda klasik oyuncaklar yerine çocukların ruhsal ve zihinsel gelişimine katkı sağlayan Danimarka’dan temin edilen özel oyuncaklar bulunuyor. Bunların yanı sıra çok amaçlı bir konser alanı da Hilltown’da ziyaretçileri bekliyor. Canlı müzik performanslarının sergileneceği ve farklı performansların sahneleneceği toplam 2 bin 700 metrekarelik bu alanın, Anadolu Yakası’nın eğlence ve kültür hayatına katkı sağlaması hedefleniyor.

Dünya markaları Hilltown’da

Doluluk oranının yüzde 96’larda olduğu Hilltown, zengin marka karmasıyla dikkat çekiyor. Aralarında Armani Exchange, Bershka, Beymen Club, Boyner, Brandroom, Carter’s, H&M, Massimo Dutti, Network, Stradivarius, Zara gibi markaların bulunduğu Hilltown’un yeme içme alanlarında da zengin seçenekler sunuluyor. Hilltown’da yer alan Vakko Patisserie, Big Chefs, Midpoint, Polenez Brasserie, Michelle, Happy Moon’s, SushiCO gibi mekanlar, hazırladıkları birbirinden lezzetli menülerle ziyaretçilerini bekliyor.

Sinema keyfinde konfor ve teknik ön planda

Sinema sektörünün öncü grubu CGV Mars Sinema Group, Hilltown’da kurduğu 9 yeni Cinemaximum salonu ile dünya standartlarındaki teknolojiyi; konfor, ergonomi ve üstün hizmet anlayışıyla birleştiriyor. Gerçeğe en yakın görüntü kalitesi sağlayan IMAX, 270 derecelik perde tasarımıyla mükemmel seyir keyfi yaşatan ScreenX ve ev konforunu sinemaya taşıyan Gold Class salonları Hilltown seyircisiyle buluşacak.

Hilltown Ofis LEED Gold sertifikası adayı

Hilltown’un ofis bloğunda toplam 8 bin metrekare kiralanabilir alan bulunuyor. Ofis çalışanları için alışveriş merkezine kolay geçiş yapma imkânı sunuluyor. A+ sınıfı ofis bloğu kolay ulaşımının yanı sıra Leed Gold Sertifikası adayı.

Kolay ulaşım avantajı

Büyük metropollerin en büyük problemlerinden biri olan trafik, çoğu zaman insanların ulaşımını zorlaştırıyor. Bu büyük problemi avantajlı lokasyonuyla ortadan kaldıran Hilltown, Küçükyalı Metrosu’na 250 metre mesafede yer alıyor. Hilltown, İstanbul Ticaret Üniversitesi, yeni yapılacak Marmara Üniversitesi yerleşkesi, hemen yanı başında bulunan Turkcell, Bosch ve TED Rönesans Koleji gibi yerleşkelere komşu bir konumda bulunuyor.

Anadolu’ya Yatırımlar Devam EdiyorRönesans Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Özgümüş, önümüzdeki dönem hedefleri için “Maltepe’de Piazza projemize devam ediyoruz 2018 yılında açılışını gerçekleştireceğiz. İzmir’de iki projemiz ile Bursa ve Antalya’daki projelerimiz için çalışmalarımız sürüyor. Türkiye’deki gruplar içinde Anadolu’da en fazla yatırım yapan gruplardan biri biziz ve Anadolu her zaman ilgi alanımızda olmaya devam ediyor. Rönesans Gayrimenkul olarak 2020’ye kadar 1,5 milyar Euro’luk yatırım hedefimiz bulunuyor” dedi.DİĞER HABERLER