Portföy

ANKARA OPTIMUM

29 Ekim 2004'te Ankara’nın ilk outlet alışveriş merkezi olarak hizmete başlayan Optimum Outlet, 18 Kasım 2006'da ek binanın yapılmasıyla Türkiye'nin en büyük outlet alışveriş merkezlerinden biri olmuştur.

Alışveriş Merkezi

Konum:

Ankara, Türkiye

BKA:

38.000 m²

Mağaza Sayısı:

166

Açılış Tarihi:

Ekim, 2004

Modern mimarisi ve alternatifli alışveriş seçenekleriyle kaliteli alışverişin indirim merkezi olan Optimum Outlet; Vakko, Boyner Outlet, Guess, Tommy Hilfiger, Skechers, Media Markt, Teknosa, Nike, Adidas, Mudo, Koton, Flo, Toyyz Shop, Defacto, LCW, Mavi, Ayakkabı Dünyası, Yves Rocher, Penti, Derimod, Network, Armağan Oyuncak, Madame Coco, Playland, Rollhouse, Avşar Sinema gibi pek çok mağazaya ev sahipliği yapıyor. Optimum Outlet; Starbucks, KFC, MC Donalds, Burger King, Kahve Dünyası, Zeynel Çilli, HD İskender, Tavuk Dünyası, Burger Make gibi markaları da içine alan kafe ve restoranlarıyla ziyaretçilerini Türk ve dünya mutfaklarından tatlarla da buluşturuyor.

Ankaralıların sürekli ziyaret ettikleri bir yaşam alanı olan Optimum Outlet, hafta içi günde ortalama 30.000, hafta sonları ise ortalama günde 55.000 kişiyi ağırlamaktadır. Bölgenin ilk alışveriş merkezi olan Optimum Outlet, “Optimum Harca Maksimum Yaşa” sloganıyla kaliteli markaların ürünlerini en uygun fiyata almak isteyen ziyaretçiler için bir çekim noktası haline gelmiştir.

Eryaman, Etimesgut, Elvankent, Batıkent, Çankaya, Yenimahalle ve Ümitköy gibi bölgelere yakınlığı ile geniş bir müşteri profiline sahip olan Optimum Outlet; Ankara Çevre Yolu, İstanbul Çevre Yolu ve Ayaş Yolu’nu bağlayan bir noktada olması nedeniyle ayda ortalama 1 milyon ziyaretçiye hizmet vermektedir.

Ödül/Sertifika:
2020 TSE COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi

2019 BREEAM In-Use “Olağanüstü Başarı Ödülü”

ICSC (Shopping Centers & Retailers Association)
2010 Avrupa’nın En İyi Alışveriş Merkezi Ödülü / Özel Outlet Kategorisi

AMPD (Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği)
2010 Türkiye’nin En İyi Alışveriş Merkezi Ödülü

Stevie – Bronz Ödül – Garaj Günleri
2019 En İyi Etkinlik Ödülü

MARCOM (Gold Ödül) – Garaj Günleri
2019 Bütünleşik Pazarlama ÖdülleriDİĞER PROJELER